Çalışma Saatleri
09:00 - 18:00

Bulunduğumuz çağda bilgiye ulaşmak ve yaymak oldukça kolay. Bu durumda bilginin güvenliğini sağlamak oldukça önem arz etmektedir..Kurumların en önemli öz kaynakları arasında bulunan “bilginin”, hangi formda olursa olsun korunması zorunludur.  Bu kıymetli kaynağın korunamaması sadece maddi kayıplara yol açmakla kalmayıp, telafisi uzun yıllar sürebilen ve sonuçları tam olarak öngörülemeyen itibar kayıplarına da sebep olabilir. Yapılan yatırımların bu tip zaaflardan dolayı zarar görmesini engellenmek için bilgi güvenliğinin bir bütün olarak düşünülüp yönetilmesi gerekir. Kurumların uygunluk, uyumluluk ve standardizasyonun bir gereği olarak, faaliyet gösterdikleri sektörlere ve güvenlik gereksinimlerine göre bazı güvenlik standartlarına uymaları gerekir. TSE tarafından Türkçe’ye çevrilerek yayınlanan TS ISO/IEC 27001:2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, bilgi güvenliğini Gizlilik, Bütünlük ve Kullanılabilirlik başlıkları altında inceler Bilginin güvenliğini sağlamak amacıyla sert politikalar uygulamak şirketler için verimli bir seçenek olmamakla beraber, kaliteli bilgi güvenliği doğru güvenliği politikalarını kullanarak, doğru kullanıcıların bilgiye erişmesini sağlamaktır.

Bilgi üreten ya da kendi bilgilerini saklamak isteyen her firmanın kendine uygun bir veri güvenliği politikası olmalıdır. Evrensel Teknoloji bu sürecin planlama, yönetim ve denetim olmak üzere her alanında müşterilerine destek vermektedir.

Evrensel Teknoloji güvenlik çözümleri konusundaki kapsamlı ürün bilgisi, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve uzman ekibiyle kurumsal müşterilerine uçtan uca güvenlik danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

Sağladığımız bilişim sistemleri ve bilgi teknolojileri güvenlik çözümleri aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

  • Kurumsal antivirüs çözümleri
  • Şifreleme ürünleri
  • Sunucu/İstemci güvenliği
  • SLL/VPN tanımlamaları
  • Güvenlik ve Kimlik doğrulama sistemleri
  • Firewall çözümleri
  • 5651 kanuni gereksinim çözümleri
  • Kurumsal log toplama ve denetleme